Перший день путівки на санаторно-­курортне лікування припадає на вихідний день: з якого дня надавати відпустку

84
ПУЗЬКО Віталій
головний спеціаліст юридичного відділу Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Якщо перший день путівки на санаторно-курортне лікування припадає на вихідний день (субота, неділя), чи потрібно брати відпустку з вихідного дня? Чи вважатиметься порушенням, якщо відпустка почнеться з понеділка?

Частиною першою статті 47 Закону України «Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) передбачено, що для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа та члени її сім’ї мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджено постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12 (далі — Порядок № 12).

Якщо особа працює на умовах трудового договору та є застрахованою особою згідно із Законом № 2240, то відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємство, установа, організація (далі — установа), яке є основним місцем роботи такої застрахованої особи), видає путівку до санаторію в період відпустки (п. 4.2 Порядку № 12).

З огляду на те що відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях, у випадку, коли заїзд по путівці, наданій працівникові, припадає на вихідний день (субота, неділя або інший день згідно з графіком роботи), відпустка такого працівника повинна починатися з цього ж дня.

Зауважимо, що пунктом 4.2 Порядку № 12 конкретно не визначено вид відпустки, тому комісія із соціального страхування може приймати рішення про виділення путівки на санаторно-курортне лікування не лише у період щорічної відпустки, а й відпустки, яка обумовлена колективним або трудовим договором і не суперечить Закону про відпустки.

Отже, якщо перший день путівки припадає на вихідний день згідно з графіком роботи установи або працівника, то перший день відпустки повинен збігатися з першим днем заїзду до санаторію. А якщо ні, то згідно з пунктом 6.2 Порядку № 12 сума витрат Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за путівки, що видані з порушенням цього Порядку, у тому числі не використані, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальник.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Заходьте! Відкрито!
Матеріали порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся. Для реєстрації потрібна лише 1 хвилина.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль