Сільські вчителі: забезпечення службовим житлом та право на пільги за користування житлом

127
ГОМІЛКО Ірина
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України
Чи повинні забезпечувати службовим житлом вчителів, направлених на роботу в сільську місцевість? Якщо вчитель орендує житло у приватних осіб, то чи має він право на пільги за користування житлом з опаленням і освітленням?

Наразі питання надання працівникам службових приміщень унормовано прийнятою ще за радянських часів постановою Ради Міністрів Української РСР «Про службові жилі приміщення» від 04.02.1988 № 37. Нею затверджено Перелік категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення (далі — Перелік), і Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР.

Пунктом 10 Переліку серед посад працівників, які можуть бути забезпечені службовими приміщеннями, передбачено і посади педагогічних працівників, зокрема вчителя загальноосвітнього навчального закладу в сільському населеному пункті.

Водночас вказано, що такі приміщення надають незалежно від перебування працівників на квартирному обліку, без додержання черговості та пільг, установлених для забезпечення громадян житлом.

Зауважимо, якщо службових жилих приміщень недостатньо для всіх працівників відповідних категорій, то ці приміщення надають так, щоб забезпечити нормальну діяльність навчального закладу.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Згідно з пунктом 3.8 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини п’ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, особа, яка орендує житло, на підставі довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування має право на безплатне користуванням житлом з опаленням і освітленням на загальних підставах.    



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Медіаактивний навчальний заклад від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилася перша книжка для передплатників:

«Медіаактивний навчальний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету»

Читати книгу

Розсилка



ОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Розгляд звернень громадян»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документів,



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль