Накази про призначення відповідальних осіб, створення комісій

103
ДЕНИСЕНКО Олександр
заступник директора департаменту — начальник відділу нормативно-методичного забезпечення департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду Державної архівної служби України
Чи має керівник навчального закладу на початку кожного року перевидавати накази про призначення відповідальних осіб, створення комісій?

У навчальних закладах протягом року створюють низку наказів, якими призначають осіб або створюють комісії, інші дорадчі органи (ради), що відповідають за певний напрям діяльності чи за проведення (виконання) тієї чи тієї роботи.

Це, зокрема, накази про призначення осіб, відповідальних за організацію діловодства, харчування дітей, про затвердження складу експертної комісії, створення комісії з охорони праці, атестаційної комісії, конкурсної комісії, інвентаризаційної комісії тощо.

Здебільшого конкретні строки, на які розраховано управлінські дії наказів керівника навчального закладу про призначення відповідальних осіб, створення комісій, у текстах наказів (чи в заголовках до текстів) не визначають. Тому щорічно поновлювати ці накази не потрібно. Зауважте, що такі накази можуть належати як до наказів з основної діяльності (до таких наказів зазвичай не додають літерні індекси, на відміну від наказів з кадрових питань), так і до наказів з адміністративно-господарських питань. Це залежить від строку зберігання таких наказів.

Накази з основної діяльності слід зберігати до ліквідації навчального закладу, в діяльності якого не утворюють документи НАФ (ст. 16 розділу І Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, далі — Перелік № 578/5).

Однак якщо наказом керівника навчального закладу обумовлено, що відповідальну особу призначають або комісію створюють на конкретний період, то після закінчення дії цього наказу необхідно видати новий наказ. Таке найчастіше буває у навчальних закладах, у яких відповідно до законодавства чи внутрішніх нормативних документів можуть призначати відповідальних осіб або створювати комісії на певний навчальний рік. Зазвичай накази, у яких чітко визначено тимчасовий строк роботи того чи того робочого органу (комісії, групи тощо) або якими призначають відповідальну особу на певний період (до п’яти років), належать до наказів з адміністративно-господарських питань (здебільшого такі накази мають літерний індекс «аг»).

Накази з адміністративно-господарських питань як у навчальних закладах, у діяльності яких утворюють документи НАФ, так і в навчальних закладах, у діяльності яких не утворюють документи НАФ, мають однаковий строк зберігання — п’ять років (ст. 16 Переліку № 578/5).

Окрім того, новий наказ видають, якщо відбулися кадрові зміни в навчальному закладі, унаслідок чого змінився склад створеного раніше робочого органу чи призначені раніше відповідальні особи з певних причин (звільнення, переведення на іншу посаду тощо) не можуть виконувати покладені на них функції.

Якщо в попередньому наказі не було встановлено, що цей наказ діє чітко визначений період (до конкретної дати), то у новому наказі окремим пунктом слід зазначити, що попередній наказ втратив чинність та вказати відомості про цей наказ: його дату, реєстраційний індекс, короткий зміст (заголовок до тексту).
Наприклад:

3. Наказ керівника навчального закладу «Про призначення Коваленка О. О. відповідальним за охорону праці» від 10.09.2013 № 123 вважати таким, що втратив чинність.    Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Заходьте! Відкрито!
Матеріали порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся. Для реєстрації потрібна лише 1 хвилина.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль