Імідж керівника впливає на ефективність навчального закладу

1843
За словами Іммануїла Канта, мистецтво керувати й мистецтво виховувати — дві найскладніші сфери людської творчості. У здійсненні управлінської діяльності навчального закладу доводиться не лише постійно удосконалювати техніку в обох цих сферах, а й уміло поєднувати їх. Для цього керівнику навчального закладу стане у пригоді кілька інструментів, про які і розповімо у статті.

Батьки роблять вибір на користь того навчального закладу, імідж якого відповідає їхнім уявленням і потребам щодо навчання та виховання дітей.  А вагомою складовою враження про заклад є особистий імідж керівника.

Керівник має дбати про особистий імідж, зробити його важелем у побудові сприятливих взаємин із підлеглими, вищим керівництвом, батьками дітей. Це один з інструментів здійснення ефективної управлінської діяльності.

Інтелігентність, ерудованість, стратегічний розум, толерантність, правова грамотність, професійна обізнаність, системність мислення, логічність дій — це все особисті якості успішного управлінця.

Окрім того, рівень управлінської компетентності керівника навчального закладу виявляється у поєднанні науки, практики та здорового глузду для оптимізації зусиль педагогічного колективу, у здатності приймати важкі рішення, а головне — у спроможності відстоювати інтереси закладу і сприяти його успішній діяльності.

Також у створенні позитивного іміджу керівника  вагому роль відіграє його зовнішній вигляд. Одяг має бути стриманим та лаконічним,  обов’язково зручним, аби керівник почувався упевнено й вільно в будь-якій ситуації протягом робочого дня.  Акуратний одяг, доглянуті руки й волосся, у жінок до того ж — макіяж, — все це свідчить про професійність, упевненість, успішність. Це сприяє встановленню певного рівня довіри персонально до керівника й до навчального закладу загалом.

Враження від зовнішнього вигляду керівника має бути підкріплено його здатністю володіти собою, зваженою та конструктивною манерою спілкування. Тож керівникові у своїй діяльності варто зробити акцент на таких якостях, як-от: ввічливість, привітність, тактовність; грамотність мовлення, лаконічність і стриманість у розмовах; прагматичність, здоровий глузд.

Ознакою найвищого рівня управлінської компетентності є уміння у стресовій ситуації зберегти спокій, тверезо оцінити її і знайти конструктивний спосіб розв’язання. Аби це вдавалося, потрібно не виснажувати організм, раціонально витрачати власні ресурси.  Уміння оптимізувати використання часу та підвищувати результативність роботи називають самоменджментом.

Самоменеджмент передбачає дотримання  таких принципів та навичок:

  • ставити чіткі цілі
  • планувати діяльність з огляду на бажані результати, а також свої сильні та слабкі сторони
  • встановлювати пріоритетність
  • організовувати свій розпорядок
  • контролювати результати

Самоменеджмент передбачає ділове ставлення до невдач, прийняття того, що змінити неможливо, адаптацію до змін, а також приділення кожному питанню не більшої кількості часу та уваги, ніж потрібно.

Фахівці у сфері самоменеджменту зазначають, що для успішної діяльності людині необхідно чітко розмежовувати сфери життя. Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Заходьте! Відкрито!
Матеріали порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся. Для реєстрації потрібна лише 1 хвилина.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль