Проводимо інструктажі з питань охорони праці з працівниками дошкільних закладів

3373
Працівники навчальних закладів повинні проходити інструктажі з питань охорони праці. Розглянемо особливості їх проведення та оформлення результатів у журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці

Основним нормативно-правовим актом, що висуває вимоги до організації та проведення інструктажів з питань ОП, є Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Спеціальним нормативно-правовим документом, що регулює питання проведення інструктажів з питань ОП з працівниками галузі освіти, є Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 (далі — Положення № 304).

Єдину систему організації роботи з ОП, а також обов’язки керівників навчальних закладів та посадових осіб щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників визначено у Положенні про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (далі — Положення № 563).

Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці

Пунктом 3.1 Положення № 304 передбачено, що під час прийняття на роботу і в процесі роботи працівники установ та закладів освіти проходять інструктажі, навчання та перевірку знань з питань ОП, надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварій.

Відповідальність за організацію і здійснення інструктажів, навчання та перевірку знань працівників з питань ОП покладається на керівника установи та закладу освіти (п. 3.22 Положення № 304).

Контроль за проведенням інструктажів здійснюють Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та районні (міські) управління освіти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (пп. 3.2.18 розділу 3 Положення № 563).

Порядок проведення інструктажів з питань ОП з працівниками навчальних закладів визначено у розділі 5 «Організація проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності» Положення № 304.

Порядок проведення інструктажів з питань ОП має бути визначений в окремому розділі локального Положення про навчання, інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці, розробленому в навчальному закладі та затвердженому його керівником.


ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Працівників, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань ОП, не допускають до роботи. Працівники, які суміщають професії (посади), проходять інструктажі з питань ОП як за основною професією (посадою), так і за професією (посадою) за сумісництвом.


Інструктажі з питань ОП на робочому місці завершують перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила такі інструктажі (безпосереднім керівником робіт).

За незадовільних результататів перевірки знань протягом 10-ти днів додатково проводять відповідний інструктаж і повторну перевірку знань працівника. Якщо результати задовільні — у Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ставлять свої підписи безпосередній керівник робіт та проінструктований працівник.

З огляду на характер і час проведення розрізняють види інструктажів з питань охорони праці, визначаючи періодичність їх проведення.

Оформлення результатів інструктажів з питань охорони праці

Запис про проведення вступного інструктажу роблять у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників. Його зберігає служба охорони праці або відповідальний працівник.

Інструктажі з питань охорони праці ДНЗ

Після проведення вступного інструктажу особа, яка провела інструктаж, та проінструктований працівник ставлять свої підписи у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників.

Приклад оформлення записів у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників

Проводимо інструктажі з питань охорони праці з працівниками дошкільних закладів

Також роблять відповідні відмітки у наказі про прийняття працівника на роботу.

Приклад оформлення відмітки про проведення вступного інструктажу в наказі про прийняття працівника на роботу

Нормативно-правовими документами не визначено форму та порядок внесення відмітки про проведення вступного інструктажу до наказу про прийняття працівника на роботу. Тому це питання у навчальному закладі мають врегулювати самостійно.

Наприклад, особа, відповідальна за проведення вступного інструктажу, може зробити відмітку на зворотному боці наказу про прийняття працівника на роботу, оформленому на бланку типової форми № П-1, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489.

Варіант 1. Можна внести запис від руки:

18.09.2016. Вступний інструктаж з питань охорони праці проведено.
Фахівець з охорони праці         Тебешко            М. І. Тебешко

Варіант 2. Можна оформити таку відмітку у вигляді таблиці:

Проводимо інструктажі з питань охорони праці з працівниками дошкільних закладів

Так само оформлюють відмітку про проходження вступного інструктажу і в наказі про прийняття працівника на роботу, підготовленому за формою, відмінною від типової. У цьому випадку відмітку можна розмістити як на зворотному боці наказу, так і на лицьовому — нижче реквізитів «Підпис» та «Відмітка про ознайомлення з наказом» (за наявності вільного місця).

На відміну від вступного інструктажу, інструктажі з питань ОП на робочому місці — первинний, повторний, позаплановий, цільовий — проводить не фахівець з охорони праці навчального закладу, а безпосередній керівник робіт працівника. Тому саме він вносить запис до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці.

Приклад оформлення записів у Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Проводимо інструктажі з питань охорони праці з працівниками дошкільних закладів

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці зберігають у кожному структурному підрозділі навчального закладу, де є працівники, з якими необхідно проводити інструктажі з питань ОП на робочому місці.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Заходьте! Відкрито!
Матеріали порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся. Для реєстрації потрібна лише 1 хвилина.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документівУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль