Оплата годин заміщення тимчасово відсутнього вчителя

3240
КЛИМЕНКО Антоніна
начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Із листа до редакції: «Як оплатити години заміщення тимчасово відсутнього вчителя вихователю загальноосвітньої школи-інтернату? Чи впливає на розмір оплати кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії», присвоєна за результатами атестації за посадою вихователя?»

Для обчислення розміру заробітної плати вихователя школи-­інтернату з урахуванням годин заміщення тимчасово відсутнього вчителя слід визначити розмір ставки заробітної плати за однією й другою посадами.

Оплату години заміщення тимчасово відсутніх учителів педагогічним працівникам урегульовано пунктом 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). Так, за заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин вчителів, вихователів, що тривало не більше двох місяців, здійснюють погодинну оплату праці. Розмір погодинної ставки заробітної плати визначають шляхом ділення місячної тарифної ставки, встановленої за відповідну норму годин навчального навантаження на тиждень, на середньомісячну кількість годин, передбачену балансом робочого часу на відповідний рік.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік» від 04.09.2013 № 9884/0/14-13/13 норма тривалості робочого часу на 2014 рік при 18-годинному робочому тижні становить 75,3 год. (903,6 год. ÷ 12 міс.).

Cтавки заробітної плати й посадові оклади педагогічних працівників установлюють керівники закладів та установ освіти при тарифікації за наслідками атестації. Така вимога передбачена пунктом 4 Інструкції № 102.

Вихователю, який за посадою вчителя атестації не проходив, години заміщення потрібно оплачувати за 9-м тарифним розрядом, тобто як спеціалісту.

Отже, за години заміщення тимчасово відсутнього вчителя вихователю слід нарахувати:

  • заробітну плату за фактично проведені години заміщення відповідно до пункту 73 Інструкції № 102
  • надбавку за вислугу років згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» від 31.01.2001 № 78 (далі — Постанова № 78)
  • надбавку за «престижність праці» згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 (далі — Постанова № 373)


Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Заходьте! Відкрито!
Матеріали порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся. Для реєстрації потрібна лише 1 хвилина.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль