Якість освіти залежить від розроблення формули її фінансування у регіонах

6 лютого 2015 15
У Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл щодо розробки нових механізмів фінансування освіти в Україні в умовах децентралізації.

5 лютого 2015 року у Міністерстві освіти і науки України (МОН) обговорили принцип розподілу освітньої субвенції регіонам.

Особливістю освітньої субвенції є те, що вона передається з Державного бюджету до обласних, районних бюджетів, бюджетів територіальних громад.

Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила на тому, що ключові питання освіти МОН має обговорювати та вирішувати разом з місцевими громадами, міськими головами, представниками шкіл.  

Також, на її думку. Важливим є залучення до дискусії європейських експертів, які представлять досвід фінансування освіти у своїх країнах. Інна Совсун також підкреслила, що це перше обговорення теми із залученням експертів із різних галузей.

Експерт з питань освіти Павло Хобзей наголосив, що з кожним роком зростає різниця в якості освіти між містом та селом. Необхідно шукати оптимальні шляхи забезпечення однаково високого рівня освіти по всій Україні. Павло Хобзей також зауважив, що це складний та водночас відповідальний процес, але, на його думку, без цього країна не зможе стати конкуретноспроможною європейською державою.

Тоні Лєвітас, експерт SKL International, зазначив, що процес децентралізації освіти повинен здійснюватись у формі загальнонаціональної дискусії. Він зауважив, що МОН та Міністерство фінансів України, яке до цього здійснювало фінансування освіти, мають співпрацювати разом, щоб віднайти оптимальну формулу розподілу субвенцій.

Також було висловлено думку про те. що субвенції повинні розподілятись із врахуванням рівня освіти, особливостей географічного розташування навчальних закладів, критеріїв соціальних груп (національних меншин, дітей з особливими потребами тощо).

Після продуктивної дискусії учасники круглого столу обговорили план подальшої співпраці.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах