Зміни в освіті за підсумками 2014 року

26 грудня 2014 4
У Міністерстві освіти і науки України обговорили зміни у середній освіті за підсумками 2014 року.

Учора, 25 грудня 2014 року, за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася прес-конференція з питань дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти за підсумками 2014 року.

Павло Полянський зазначив, що цього року основними завданнями Міністерства освіти і науки України (МОН) з-поміж інших були дебюрокразтизація та відкритість діяльності.

На шляху дебюрократизації МОН скоротило звітні документи на більше, ніж 1500 показників. МОН наголошує, педагог повинен навчати дітей, а не бути перевантаженим виконанням непередбачених законодавством функцій.

Павло Полянський зауважив, що діяльність МОН є відкритою — будь-які освітні зміни попередньо обговорювались і надалі обговорюватимуться з експертним середовищем та громадянським суспільством.

На засіданні йшлося про дошкільну, середню, позашкільну та професійно-технічну освіту.

Щодо дошкільної освіти П. Полянський звернув увагу на так звані «квартирні» дитячі садки, які все більше набувають популярності серед батьків. Тому є потреба юридично узаконити їхню діяльність.

Також П. Полянський наголосив на змінах у середній освіті, що стосуються відбору шкільних підручників, проведення ДПА і ЗНО, а також спрощення навчальних програм.

Цього року конкурс підручників відбуватиметься максимально прозоро. Навчальні програми зроблять відповідними віковим, суспільним особливостям тощо.

П. Полянський зауважив, що необхідно скоротити кількість навчальних предметів у початковій школі. Він повідомив, що тестування після завершення початкової школи не буде.

Також посадовець наголосив на тому, що навчання після 9-го класу має бути безоплатним, адже мета освіти — дати шанс реалізувати себе у конкурентному середовищі кожній дитині.

Зараз МОН працює над проектами, що стосуються дошкільної, загальної, середньої та професійної освіти. На сьогодні на підтримку українських освітніх проектів виступила Чехія.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах