Рекомендовано призупинити атестацію дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів

29 вересня 2014 23
З метою дебюрократизації освітньої сфери, модернізації змісту державної атестації навчальних закладів, а також рейтингового оцінювання шкіл Міністерство освіти і науки України планує вносити зміни до відповідних нормативно-правових актів щодо урегулювання цих питань.

Задля модернізації змісту державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань робочою групою Міністерства освіти і науки України (МОН), Державної інспекції навчальних закладів та за участі широко кола працівників сфери освіти і науки проводиться робота над новою редакцією відповідного порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань.

МОН планує внести зміни до нормативно-правових актів , що урегульовують питання рейтингового оцінювання навчальних закладів.

Так, відповідно до статті 31 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», рекомендовано призупинити проведення державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, їх об’єднань (комплексів), а також рейтингове оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йдеться у листі «Щодо окремих питань державної атестації та рейтингового оцінювання» від 26.09.2014 № 1/9-494.

Днями на засіданні Колегії МОН обговорили Концепцію Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань (Концепція).

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка, згідно з Концепцією у процедуру атестаційної експертизи навчального закладу, що передує прийняттю рішення про визнання його атестованим чи не атестованим, важливим є громадський контроль на всіх етапах її проведення. До того ж, максимально спрощується і сама процедура атестаційної експертизи, що, мінімізує відповідні корупційні ризики, створює відкритий інформаційний простір для висвітлення досягнень і пошуку шляхів вирішення проблемних питань діяльності навчального закладу, що атестується.

Такий підхід до організації державної атестації не лише найповніше реалізує принцип державно-громадського управління освітою, а й дає змогу створити найоптимальніші умови для розвитку мережі навчальних закладів і, відповідно, рівного доступу населення до якісної освіти.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах