Біометричні паспорти — безвізова Європа для українців

15 вересня 2014 4
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк затвердив форму електронного закордонного паспорта. Документ матиме пластиковау сторінку та вшитий в обкладинку чіп зі всіма даними про особу-власника.

Біометричні паспорти для виїзду за кордон планують запровадити з 1 січня 2015 року. Майже 700 територіальних підрозділів міграційної служби працюють над введенням в дію документа, який прискорює процес прикордонного контролю.

У рамках виконання дій з лібералізації візового режиму європейська сторона встановила вимогу запровадження біометричних паспортів для України. Це дасть змогу безвізового виїзду власнику за кордон та зменшить можливість суб’єктивної помилки контролера та час ідентифікації особи.

Біометричний паспорт — це документ, який має пластикову сторінку з відцифрованим фото із двомірним зображенням та відбитками пальців. Український варіант біометричного паспорта зовні мало чим відрізнятиметься від звичайного закордонного паспорта. Документ матиме пластиковау сторінку та вшитий в обкладинку чіп зі всіма даними про особу-власника.

Заміна паперового закордонного паспорта на новий біометричний  — за бажанням, та виключно для громадян України. Термін оформлення — протягом 30-ти днів. Вартість документа стане відомою після затвердження технічного опису таких документів та закупівлі бланків, відповідно до чинного законодавства, але Арсеній Яценюк обіцяє, що коштуватиме він удвічі менше за звичайний закордонний паспорт.

Його ціна за кордоном коливається від 20 євро в Болгарії до 89 євро в Франції, а наші сусіди поляки встановили вартість у розмірі 35 євро.

Видані раніше закордонні паспорти можна буде використовувати до закінчення терміну їх дії.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах