Які зміни відбудуться у вищій освіті

5 серпня 2014 6
В Українському кризовому медіа-центрі 4 серпня 2014 року відбувся брифінг міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 № 2984-III. Про це повідомив на брифінгу міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Одна з найістотніших змін, які вносить новий закон — це автономність вищих навчальних закладів. Відтепер виші самі зможуть визначати, як коригувати навчальні програми, як розподіляти кошти та як співпрацювати з іноземними колегами.

Міністр наголосив, що виші стануть більш відкритими та підзвітними громадськості. Університети публікуватимуть на своїх сайтах штатні розписи, надбавки, доплати, тощо. Також усі дисертації перед захистом публікуватимуться на сайтах університетів.

Ректора обиратимуть на п’ять років. Одна і та сама особа може бути на посаді лише дві каденції. Право обирати відтепер матимуть не лише делегати, а й всі штатні викладачі.

Зменшиться навантаження для студентів і викладачів.  Новий закон фіксує навчальне навантаження для викладачів — 600 годин на рік. Студенти самі зможуть обирати чверть предметів для свого навчального курсу. З’явиться рівень «молодший бакалавр», скасовано рівень «спеціаліст», однак студентів, які отримали диплом цього рівня, прирівняють до магістрів. У аспірантурі з’явиться доктор філософії.

Передбачено створення незалежного органу контролю — Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Цей орган контролюватиме якість освіти, надаватиме дозвіл відкривати певні спеціальності в університетах, проводитиме ліцензування. До нього увійдуть роботодавці, представники університетів і студентство.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Проведення інструктажів з питань охорони праці»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 callback

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах