Науковці КНУ імені Тараса Шевченка зробили відкриття у галузі медичної хімії

27 лютого 2014 5
Науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту технологій м. Карлсруе, Німеччина зробили сенсаційне відкриття. Вони створили технологію, що може «включати» та «виключати» дію лікувальних препаратів.

Учені Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Ігор Комаров — Інститут високих технологій, Павло Михайлюк — хімічний факультет) спільно з колегами з Інституту технологій м. Карлсруе, Німеччина (Анне Ульріх, Сергій Афонін, Марина Бердіч, Сабіна Райсер, Томас Штайнбрехер, Олег Бабій, Володимир Кубишкін, останні два — випускники хімічного факультету) створили нову технологію, яка дозволяє керувати активністю ліків під дією світла.

Іншими словами, створено діючі прототипи ліків, які можна легко активувати («включати») для знешкодження патогенних бактерій та дезактивувати («виключати»), щоб уникнути знищення корисних мікроорганізмів мікрофлори здорового організму людини. Принцип продемонстровано на прикладі пептидних антибіотиків.

Один з таких фоточутливих антибіотиків було активовано опроміненням видимим світлом в межах кола, тоді як за межами кола антибіотик залишився у неактивному стані. Колонії бактерій виросли тільки за межами області опромінення. На збільшеному фрагменті вчені побачили чітку межу між областями, де колонії ростуть, і де фотоактивований антибіотик проявив бактеріостатичну дію.

Дослідники впевнені, що такі фоточутливі лікарські засоби в недалекому майбутньому стануть основою сучасних технологій лікування широкого кола локалізованих розладів — травм, вірусних або бактеріальних інфекцій, запалень, тромбів, доброякісних та злоякісних пухлин тощо.

Фоточутливі лікарські засоби можна активувати тільки тоді, коли це потрібно для терапії, і лише в тих ділянках людського тіла, де це необхідно для лікування. Після терапії такі лікарські засоби можуть бути дією світла дезактивовані, тобто, перетворені в безпечні речовини з метою зменшення небажаних побічних ефектів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Проведення інструктажів з питань охорони праці»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 callback

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах