Читання казок дітям підвищує рівень сприйняття слів — учені

25 лютого 2014 6
Усім відомо, що читання книг сприяє розвитку розумових здібностей дитини. Вчені зі Стенфордського університету вирішили перевірити цю істину. Результати дослідження показали: діти, які слухають казки, ліпше розуміють слова та швидше запам’ятовують їх.

Американські вчені провели дослідження та виявили, що навіть десять хвилин читання казок дитині щодня здатні суттєво підвищити рівень сприйняття дитиною слів.

Результати дослідження свідчать: діти, які слухають казки, ліпше розуміють слова та швидше їх запам’ятовують. Це допомагає у майбутньому досягати успіху у школі та у подальшому житті, повідомляють ЗМІ.

Дитячий психолог зі Стенфордського університету Анна Фернальд вважає, що до читання дітям книжок батьки повинні ставитися так само серйозно, як і до дитячого харчування. При цьому починати читати та говорити з дітьми ніколи не зарано, зазначає вона.

За словами психолога, книги поліпшують навички дитини, які, в свою чергу, допомагають дитині досягнути великого успіху в навчанні.

«Якщо ви хочете, щоб ваша дитина добре навчалася у школі — розмовляйте з нею. Ми беремо на себе відповідальність за дитину, зокрема й за її успішність у дорослому житті», — сказала Анна Фернальд.

Серія досліджень за участю дітей показала, що існують значні відмінності в тому, наскільки швидко діти здатні обробляти слова. Читання казок дозволяє значно пришвидшити сприйняття дитиною почутої інформації.

Учені також розповіли, що діти, які швидко розуміють слова, переважну більшість слів чують саме вдома. Слова, які лунають з телебачення, є дуже одноманітними, тому не збагачують словниковий запас дитини. Натомість книги, особливо казки та фантастика, надають дитині можливість фантазувати, розвивати свою уяву та творче мислення.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах