Учнів початкових класів не можна перевантажувати — МОН

6 лютого 2014 13
Учнів молодших класів не можна перевантажувати надмірним обсягом домашніх завдань. На цьому наголосили у Міністерстві освіти і науки України. У спеціальному листі посадовці визначили, як уберегти дітей від перевантаження.

Міністерство освіти і науки України (МОН) наголошує на неприпустимості перевантаження учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-дитячих садків надмірним обсягом домашніх завдань.

Відповідний лист «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним обсягом домашніх завдань» № 1/9-72 від 28.01.2014 підписано у відомстві. Зокрема, у документі вказується, що обсяг домашніх завдань визначено у Державних санітарних правилах і нормах влаштування, утримання ЗНЗ та організації навчально-виховного процесу.

«У 1-му класі домашні завдання не задаються. У 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі — 45 хвилин; у 3-му класі — 1 години 10 хвилин; 4-му класі — 1 години 30 хвилин», — йдеться у листі МОН.

Учителі мають враховувати зайнятість учнів з інших предметів і планувати роботу такого об’єму та змісту, щоб діти не відчували перевантаження. Сумарний підрахунок усіх домашніх завдань повинен здійснювати класний керівник.

У міністерстві наголошують на тому, що не можна перевантажувати учнів завданнями з додаткових посібників та зошитів із друкованою основою. Усі завдання мають відповідати рівню знань учнів, щоб діти могли виконати їх самостійно.

«Не можна пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, оскільки в такому випадку вся складність засвоєння навчального матеріалу переноситься з уроку на домашню роботу. Недопустимим є домашнє завдання з написання рефератів», — уточнюють у міністерстві.

Контроль та відповідальність за перевантаження учнів домашніми завданнями покладається на керівників навчальних закладів.

Звертаємо вашу увагу на те, що цей документ розміщено в експертно-правовій системі «Експертус: Школа».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Медіаактивний навчальний заклад від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилася перша книжка для передплатників:

«Медіаактивний навчальний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету»

Читати книгу

РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Розгляд звернень громадян»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах