В Академії наук презентували інноваційний проект, присвячений Т. Шевченку

11 січня 2014 8
В Академії наук України представили унікальний інтернет-майданчик, присвячений Тарасу Шевченку. На цьому порталі будуть зібрані оцифровані рукописи, фоторепродукції образотворчих робіт та всі видання Кобзаря.

В Інституті літератури імені Т. Шевченка НАН України представили унікальний за своєю функцією та контентом інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку «Погляд крізь час».

За словами керівників проекту, незабаром користувачі мережі інтернет зможуть знайти у сучасній мультимедійній формі спадщину Великого Кобзаря.

Тут будуть розміщені й оцифровані рукописи (близько 100 тис. сторінок рукописних творів та інших архівних документів), і фоторепродукції образотворчих робіт (понад 700 творів, виконаних у різних техніках), і всі видання Кобзаря українською та іноземними мовами, а також академічне видання «Шевченківська енциклопедія» (у 6 томах).

Крім того, кілька тисяч робіт, присвячених самому Тарасу Григоровичу, різноманітна аудіо- та відеоінформація про поета (записи найкращих документальних фільмів, радіопрограм, пісні на слова поета тощо).

Також керівники проекту планують створити унікальні сервіси — віртуальні 3D-тури музеями Тараса Шевченка в України та за кордоном.

Стартова сторінка порталу буде україномовною. Утім, розуміючи важливість вивчення постаті Шевченка за кордоном, розробники обіцяють вести сайт дванадцятьма мовами, зокрема англійською, французькою, італійською, німецькою, російською, польською, іспанською та іншими.

Творці сайту розповідають, що завдяки сучасному дизайну та мультимедійності, науково-освітній портал буде цікавим для всіх: від школярів і студентів до вчителів та академіків.

Передбачається, що запуск інтернет-порталу «Погляд крізь час» відбудеться навесні 2014 року і його буде приурочено до 200-літнього ювілею Кобзаря.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах