Колискові зменшують біль у дітей — учені

31 жовтня 2013 8
Британські вчені довели — невипадково батьки, щоб зменшити біль хворої дитини, співають їй пісні та колискові. Результати дослідження, проведеного в одному з лондонських шпиталей, виявили: музична терапія поліпшує самопочуття дітей.

Дослідження, проведені медиками шпиталю Грейт-Ормонд-стріт у Лондоні (Велика Британія), виявили, що колискові зменшують біль у дітей та поліпшують їхнє самопочуття.

Про це пише видання The Telegraph.

У межах дослідження група медиків зі шпиталю Грейт-Ормонд-стріт співали пісні дітям віком до трьох років, які чекали на пересадку серця. Одночасно вчені відслідковували частоту серцевих скорочень і показники сприйняття болю.

Результати експерименту порівняли з показниками інших двох груп, одній з яких читали, іншу — залишали на самоті. Учені виявили в групі дітей, які слухали пісні, зниження рівня болю та частоти серцевих скорочень.

Професор Девід Харгрівз (Roehampton University), один з авторів дослідження, говорить, що результати експерименту доводять: музика має фізіологічний ефект. Отже, самопочуття хворих дітей можна поліпшувати співом, до якого часто інтуїтивно вдаються батьки.

Учений підкреслив, що в подальшому дослідження буде продовжено, однак уже сьогодні виявлені результати можна використовувати на практиці. Він вважає, що музична терапія є набагато дешевшою та ефективнішою, ніж ліки, що знижують біль.

За словами професора Тіма Гріффітса, консультанта-невролога з Wellcome Trust, отримані результати пояснюються емоційними реакціями на музику, за які відповідає лімбічна система. Саме з цієї причини музика й пісні знижують рівень збудження, що визначає активність відповіді організма на біль.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах