Як має виглядати сучасний педагог? Роздуми російських колег

29 жовтня 2013 11
Відомо, що вчитель є прикладом для наслідування своїх вихованців. Як має виглядати сучасний педагог? Повинен дотримуватися ділового стилю чи має обрати елегантний образ та можливість для самовираження? На ці питання спробували відповісти російські колеги.

Питання про зовнішній вигляд педагогів є завжди актуальним у професійному середовищі. На сьогодні переважна більшість працівників освіти вважають, що оптимальний стиль для вчителя — діловий.

За словами заслуженого вчителя Росії Євгена Ямбурга, вчитель має виглядати пристойно та елегантно.

«Я переконаний, що вчитель не повинен виглядати жалюгідно, він повинен бути дуже пристойно та елегантно одягненим, від нього має відчуватися запах якісного парфуму. Ми не вимагаємо білий верх і чорний низ у стилі Надії Костянтинівни Крупської, тому тут є величезний простір для самовираження вчителя», — зазначає педагог.

Декан факультету початкових класів Московського педагогічного державного університету Лідія Ковригіна вважає, що скромний зовнішній вигляд є обов’язковою умовою для педагога.

«Ми завжди пам’ятаємо образ свого першого вчителя. Перш за все, його зовнішній вигляд. А потім вже те, що він добрий, гарно вчить і т.д. До нас йдуть переважно дівчата, але дівчата дуже скромні», — розповідає вона.

Натомість педагоги молодшого покоління схиляються до іншої точки зору. Наприклад, учитель математики однієї з московських шкіл Іван Алтов вважає, що сухий, діловий стиль, який багато людей пов’язують з образом учителя, є віджилим штампом.

«В якісь рамки заганяти людину не варто. Вона просто некомфортно буде себе почувати. А вчителю має бути комфортно, тому що діти відразу це відчувають», — ділиться досвідом педагог.

Питання про зовнішній вигляд учителів обговорили й депутати Державної думи Російської Федерації. Перед початком нового навчального року вони висунули ідею введення єдиних вимог щодо зовнішнього вигляду шкільних вчителів. 

Дивіться відео за посиланням.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах