Жінки вирішуватимуть самі, коли скористатися відпусткою для догляду за дитиною

11 вересня 2013 10
Міністерство соціальної політики України запропонувало новий пакет ініціатив, спрямованих на допомогу матерям із маленькими дітьми.

На круглому столі Міністр соціальної політики України Наталія Королевська заявила, що Міністерство соціальної політики України пропонує дозволити матерям із маленькими дітьми брати один рік із відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у будь-який час до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Така практика позитивно позначиться на зайнятості жінок. Крім того, жінка отримає право переривати відпустку та використовувати її в період, коли дитина дійсно цього потребує, наприклад, перед школою.

Також до пакету ініціатив входить надання лікарняного чоловіку на перші тижні після народження дитини для допомоги дружині.

«Перші дні після народження найбільш складні для мам. Поруч з новими обов’язками, пов’язаними з доглядом і вихованням дитини, у жінок залишаються і старі, вже давно закріплені за нею домашні справи. Тому відчути жінці допомогу рідних у цей час дуже важливо», — зазначила Наталія Королевська.

Вона підкреслила, що Міністерством соціальної політики України розроблена Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, яка зараз знаходиться на затвердженні Уряду. Цей документ запроваджує цільові індикатори рівня економічної активності та зайнятості жінок, скорочення розриву в заробітних платах, підвищення рівня представництва жінок в органах влади тощо.

Як вже згадувала Міністр, окремий розділ проекту Концепції соціальної політики України до 2023 року присвячений питанням гендерної рівності. Зараз цей документ знаходиться на обговоренні у науково-експертних колах.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах