Бідність знижує інтелект людей — учені

10 вересня 2013 12
Учені спробували з’ясувати, чи впливає матеріальний статус людини на її розумові здібності.

У журналі Science опубліковано статтю про вплив безгрошів’я на розумові здібності людей. Виявляється, бідність займає думки людини настільки сильно, що помітно знижує її розумові здібності та, як наслідок, заважає приймати правильні рішення.

Учені пропонували відвідувачам торгового центру в штаті Нью-Джерсі (США) з неоднаковим рівнем доходів уявити різні ситуації та розв’язати їх. Наприклад, що зробити, якщо автомобіль раптово вийшов із ладу: оплатити ремонт, позичити або відкладати на нього гроші. Якщо ремонт автомобіля коштував дешево, всі випробовувані добре проходили тести, а якщо дорого, то бідняки справлялися з тестами набагато гірше від багатіїв.

Потім учені досліджували вплив бідності на інтелект у реальних умовах. Вони звернулися до індійських фермерів, дохід яких на 60% залежить від продажу врожаю цукрового очерету раз на рік. Учені попросили їх пройти стандартні інтелектуальні тести до і після отримання грошей. За результатами дослідження у середньому безгрошів'я знижує когнітивні здібності приблизно на 13 балів IQ-тесту (середнє значення IQ учені прийняли за 100 балів).

Дзеркало тижняПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах