Таблицю Менделєєва поповнив новий елемент

29 серпня 2013 4
Періодичну систему хімічних елементів Менделєєва поповнив новий елемент. У рамках експерименту дослідники зі Швеції та Німеччини підтвердили існування надважкого елементу з атомним номером 115.

Шведським і німецьким науковцям вдалося відтворити експеримент по синтезу 115-го елемента таблиці Менделєєва, який уперше було проведено в підмосковній Дубні у 2003 році.

«Цей елемент дуже радіоактивний та існує лише секунду, перш ніж розпадається на більш легкі атоми», — повідомляють іноземні ЗМІ.

Раніше, російські науковці з Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД) виявили новий елемент. Шведські та німецькі колеги знайшли підтвердження цьому відкриттю.

«Експеримент пройшов успішно, і я з упевненістю можу сказати, що це відкриття є одним із найважливіших за останній час у нашій сфері дослідження», — розповідає автор дослідження, фізик-ядерник Дірк Рудольф.

Поки що новий елемент носить тимчасове ім'я унунпентій (від латинських назв цифр номера). Після того, як Міжнародний союз теоретичної та прикладної хімії підтвердить відкриття, новому елементу буде присвоєно офіційну назву.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах