Запропоновано внести зміни до Закону України «Про дошкільну освіту»

31 липня 2013 21
У Верховній Раді України подано на розгляд законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» для забезпечення прав дітей, які мають особливі освітні потреби.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» від 15.07.2013 № 2594а, в якому звернено увагу на питання доступності навчання для дітей з особливими освітніми потребам та дітей з інвалідністю.

Авторами законопроекту є народні депутати України Лілія Гриневич і Валерій Сушкевич.

Для забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти, наголошено на необхідності створення відповідних умов для організації інклюзивного виховання і навчання цієї категорії дітей.

Запропоновано надати можливість розумового пристосування, що враховує потреби дитини та, у разі потреби, створювати в дошкільних навчальних закладах умови для використання жестової мови.

«Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, у тому числі і дітьми з інвалідністю, здійснюється згідно із Базовим компонентом дошкільної освіти відповідно до індивідуального плану розвитку дитини, розробленого на підставі рекомендацій психолого-медико-педагогічних консультацій та із застосуванням навчально-методичних посібників розвитку дітей дошкільного віку з різних видів нозологій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти в установленому порядку», — йдеться у документі.

Крім того, автори законопроекту пропонують вилучити слово «завідуючий», залишивши лише поняття «директор» (дошкільного навчального закладу).
 
Докладніше за посиланням.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах