Планшети — причина маленького словникового запасу дітей

24 липня 2013 7
Навчання дітей за допомогою смартфонів, планшетів та комп’ютерів може стати причиною незначного словникового запасу. Британські вчені виявили, що вербальний спосіб вивчення незнайомих слів сприяє їх кращому запам’ятовуванню.

Учені з інституту психіатрії Королівського коледжу Лондона з’ясували: використання смартфонів, планшетів та комп’ютерів у навчанні може призвести до зменшення словникового запасу школярів у порівнянні з їхніми однолітками минулих поколінь.

У рамках дослідження до експерименту було залучено 27 добровольців, які намагалися вивчити неіснуючі слова вербальним та візуальним способами.

Як встановили представники інституту, учасники експерименту швидше запам’ятовували незнайоме слово, коли чули його та намагалися повторити усно.

Якщо ж нове слово зустрічалося у письмовому вигляді, тобто на екранах електронних пристроїв, то добровольці його запам’ятовували гірше.

«Коли ви дізнаєтеся про нове слово, ви спочатку слухаєте його звучання, потім намагаєтеся повторити його, поки вам не вдасться вимовити слово правильно. Таким чином люди розширюють свій словниковий запас із першого року життя до зрілого віку, коли він сягає 30 000 слів», — розповідає керівник дослідження доктор Марко Катані.

Зазначимо, що сьогодні ринок планшетів дуже стрімко розвивається. У багатьох країнах новітні технології залучають до навчального процесу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Медіаактивний навчальний заклад від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилася перша книжка для передплатників:

«Медіаактивний навчальний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету»

Читати книгу

РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Розгляд звернень громадян»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах