Учені знайшли спосіб боротьби з генетичними захворюваннями?

19 липня 2013 4
Учені знайшли можливість виключення 21-ї хромосоми, що дозволить розробити терапію для лікування людей із синдромом Дауна та іншими небезпечними генетичними захворювання.

Біологам з університету штату Массачусетс вдалося в рамках експерименту виключити третю копію 21-ї хромосоми, яка є причиною виникнення синдрому Дауна.

Група під керівництвом Джин Лоуренс обрала стратегію імітації природнього процесу, що відключає одну з X-хромосом. Вони «вклеїли» ген XIST, що є головним ефектором інактивації X-хромосом, в одну з трьох копій 21-ї хромосоми.

Присутність активного гена XIST спричинила «відключення» зайвої копії хромосоми. У результаті у клітинах з виключеною третьою копією 21-ї хромосоми спостерігалося нормальне розростання тканин. Протягом двох тижнів вони сформували клітинні кластери, з яких починає становлення нервова система.

Зазначимо, що подібний процес непритаманний клітинам, які не зазнали такого впливу.

Окрім того, група Лоуренс ввела у піддослідні клітини генетичний «перемикач», завдяки якому дослідники можуть впливати на активність XIST. Застосування антибіотика доксицикліну дозволяє знижувати експресію певних генів на 21-й хромосомі, які відповідальні за прояв низки симптомів, супутніх синдрому Дауна.

Отримані результати допоможуть у вивченні генетичних захворювань і в підсумку сприятимуть створенню методу хромосомної терапії синдрому Дауна.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах