Судини сітківки визначають рівень інтелекту?

19 червня 2013 7
Дослідження учених з Університету Дьюка, проведені за допомогою офтальмологічної техніки, з’ясували, що за кровоносними судинами сітківки можна оцінити рівень інтелекту людини.

Учені з Університету Дьюка (США) виявили, що за кровоносними судинами сітківки можна оцінити рівень інтелекту людини, починаючи з раннього віку.

Айден Шалев та його колеги з Великої Британії, Нової Зеландії та Сінгапуру за допомогою офтальмологічної техніки дослідили судинну будову сітківки. Її кровоносні судини за своїм розміром і структурою подібні до судин головного мозку. З огляду на це, вчені зробили висновок, що за виглядом судин сітківки ока можна визначити інтенсивність кровопостачання мозку.

У дослідженні взяли участь тисяча осіб, які народилися в 1972-1973 роках у місті Дунедін (Нова Зеландія). Вони одночасно перебували під тривалим науково-медичним наглядом, що дозволило вченим зібрати найдокладніші відомості про кожного з учасників дослідження.

Результати виявили, що найчастіше широкі венули сітківки траплялися в людей з низьким рівнем IQ. Пов’язати низький розумовий рівень із несприятливим середовищем та поганим фізичним здоров’ям практично неможливо, тому що вчені врахували усі фактори.

Як саме будова судин сітківки пов’язана з когнітивними функціями мозку, дослідники поки що не знають. Вони схильні вважати, що все залежить від кровообігу: судини погано живлять мозок, від чого він і не працює, як треба.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах