Коли в дитини нерівний почерк

11 січня 2013 8
Для тренування пальчиків добре підійдуть: збирання конструктора з дрібними деталями, ліплення, складання головоломок, пазлів, складання візерунків з мозаїки, сірників, вирізання ножицями по контуру.

Нерівний і негарний почерк ― це досить поширена проблема в початковій школі. Навчити малюка письму досить складно. Дослідження довели, що на початку навчання першокласники на уроці письма відчувають психічні та фізичні навантаження того ж рівня, що і космонавти під час старту.

Навички письма у дитини формуються пізніше за вміння рахувати або читати. Труднощі можуть виникнути, якщо у малюка недостатньо розвинена дрібна моторика.

Психологи і педагоги впевнені, що найкраще попередити всі ці труднощі, тобто зайнятися спеціальною підготовкою і тренуванням ще до школи. Для цього батьки мають знайти час для занять на півгодини з дитиною кожного дня, але не займайтеся цим з малюком під час підготовки до уроків.

Можна завести спеціального зошита для вправ, в якому малюк буде стежити за своїми успіхами.
Далі треба підібрати для навчання цікаві завдання, які допоможуть розвинути зорово-моторну координацію малюка. Наприклад, попросити дитину накреслити олівцем пряму між двома хвилястими лініями, не торкаючись до них.

Допоможе на заняттях і розфарбовування малюнків, де є дрібні деталі зображення. Дуже подобається діткам малювати по клітинках під диктування дорослих.

Для тренування пальчиків добре підійдуть: збирання конструктора з дрібними деталями, ліплення, складання головоломок, пазлів, складання візерунків з мозаїки, сірників, вирізання ножицями по контуру. Якщо у дитини є проблеми з почерком, можна спробувати навчити її вишивати, в'язати, плести з бісеру. Якщо труднощі не минають, швидше за все, вони пов'язані з недостатнім розвитком у малюка координації рухів взагалі. Тоді на допомогу прийдуть рухливі ігри, танці, спорт, гімнастика.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Проведення інструктажів з питань охорони праці»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 callback

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах