Що не можна говорити дитині?

28 листопада 2012 15
Із фраз, які часто озвучуються батьками автоматично, необдумано, психологи склали своєрідний «чорний список». Ці словесні конструкції, на думку фахівців, можуть вселяти в дітей невпевненість, породжувати почуття провини і страху

Багато хто з тих слів, які говорять батьки на адресу своєї дитини, провокують неправильний розвиток дитячої психіки, неврозів, емоційної напруги, запевнили психологи-дослідники.

У результаті використання цих слів страждає самооцінка маленької людини, виникає відчуження в спілкуванні з татом і мамою.

Із фраз, які часто озвучуються батьками автоматично, необдумано, психологи склали своєрідний «чорний список». Ці словесні конструкції, на думку фахівців, можуть вселяти в дітей невпевненість, породжувати почуття провини і страху:

«Давай швидше!» ― Це вимога здатне трансформуватися в нав'язливу ідею, дитина буде постійно відчувати її гнітюче вплив. Якщо ваше чадо не надто квапливе від природи, комплекс невпевненості в собі в ньому оселиться напевно.

Що говорити замість: пропонувати дитині самому контролювати свій час, використовуючи при спілкуванні з ним фразу типу: «У мене є 15 хвилин. Скільки часу на збори потрібно тобі? ».

«Не скупися! Поступися! » ― Це побажання може позбавити дитину такої важливої якості, як відстоювання власних інтересів і породжує несвідомий страх бути відкинутим, нелюбим.

Що говорити замість: вчити дитину мінятися тим, що у нього є, наприклад, іграшками.

«Ти можеш краще!» ― Ця фраза призводить до усвідомлення того, що такою, якою вона є, людина недостатньо хороша для того, щоб до неї добре ставилися, любили, поважали. Власні достоїнства перестають помічатися.

Що говорити замість: дати зрозуміти дитині, що її люблять безвідносно його якостей, люблять взагалі. Також психологи пропонують використовувати в спілкуванні фрази «Ти впораєшся, спробуй ще. Якщо хочеш, я можу допомогти».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах