Коли малюк втомився..

19 листопада 2012 6
Прохання дитини залишити її вдома, може свідчити про її втому від галасливої і метушливої групи дітлахів, про необхідність підпорядковуватись правилам, які існують у групі з великою кількістю дітей, і які можна легко обійти вдома.

Про комфортне перебування дитини в дитячому садку свідчать її безупинні розповіді про садок: про дітей, про те чим займались, про виховательку; і небажання звідти йти, зазначила психолог, редактор журналів «Практичний психолог: Дитячий садок» та «Практичний психолог: Школа» Тетяна Гурковська.

Коли ж в дитячий садок дитина не поспішає, то причин цьому може бути безліч. «Але я не говорила б про лінощі, насамперед варто пам'ятати про те, що для дитини дитячий садок це доволі виснажливе явище», ― повідомила вона. За її словами, пояснюється така поведінка дитини тим, що в групі багато дітей, доволі високий рівень робочого шуму, певні правила, дотримуватись яких вимагають чужі люди тощо.

«А все це є емоційно-витратно для дитини. А враховуючи, що її організм не просто не сформований, а перебуває у процесі формування і становлення, то й сил фізичних, психологічних, психофізіологічних, емоційних, дитина витрачає значно більших, ніж дорослий у скрутних ситуаціях», ― пояснила Т. Гурковська.

Тому, як наголосила психолог, прохання дитини залишити її вдома, може свідчити про її втому від галасливої і метушливої групи дітлахів, про необхідність підпорядковуватись правилам, які існують у групі з великою кількістю дітей, і які можна легко обійти вдома. Наприклад, відкласти обід на 15-30 хвилин, бо гра ще не закінчена; повернутися з прогулянки раніше, бо дуже-дуже захотілося їсти абощо.

«Якщо бажання не піти сьогодні до дитячого садка з'явилось посеред тижня і без особливих на то причин, то насамперед варто врахувати саме таку причину ― втому дитини, втому її організму», ― зазначила фахівець. А для того, щоб втома не перетворилась на перевтому, варто скористатися «підказкою» дитячого організму і залишити дитину вдома (безумовно, якщо для цього є умови, а власне не бійтеся їй довіряти). «Є певна група дітей (наприклад, з низькою працездатністю нервової системи, діти-астеніки тощо), яким перерва у робочому тижні є вкрай важливою і необхідною», ― наголосила Тетяна Гурковська.

Детальніше про те, чому дитина не хоче ходити до садка, а також чи потрібні малюку додаткові гуртки, читайте у розділі форуму «Клуб практичних психологів». Долучайтеся до обговорень та створюйте свої приводи для розмови. Давайте поговоримо!Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах