Природна залежність від схвалення або чому людство «прикипіло» до соцмереж

20 вересня 2012 13
Ми отримуємо масу приводів для нових знайомств та спілкування від соцмереж та блогів. Від нас лишень потрібно оприлюднити свої смаки та інтереси, фотографії і відео, сімейні клопоти і політичні пристрасті.

Соціальні мережі діють як вимірювач самооцінки.

Збільшення кількості ме­ре­же­вих френдів (друзів), їх по­зи­тив­ний відгук на наші за­пи­си, де­сят­ки привітань в день на­род­жен­ня ― все це працює на на­ше его. Це задовольняє при­род­не ба­жан­ня бу­ти прий­ня­ти­ми і схва­ле­ни­ми.

Задоволення цього природнього схвалення «ренарцисирує» тих, хто цьо­го потребує: лю­дей із за­ни­же­ною самооцінкою, які пе­ре­жи­ли дра­му, що опи­ни­ли­ся в ізоляції.

Швид­ше за все, праг­нен­ня ма­ти яко­мо­га більше віртуальних друзів но­сить тим­ча­со­вий ха­рак­тер. Прос­то ми з ентузіазмом шко­ля­ра освоюємо нові технології, а ко­ли ентузіазм зміниться звич­кою, з`явить­ся ба­ланс між кількістю і якістю.

Зав­дя­ки анонімності інтернет-спілкування виникає ефект сповіді, як з ви­пад­ко­вим по­пут­ником у поїзді. Страх бу­ти відкинутим ― один з найсильніших страхів, то­му в спілкуванні з людь­ми, які нам небайдужі, ми нерідко боїмося роз­к­ри­ти­ся до кінця. А розповідаючи про себе віртуальним знай­о­мим в інтернеті, мо­же­мо усвідомити ті по­чут­тя, в яких бо­я­ли­ся самі собі зізнатися.

Спілкування з то­ва­ри­шем в інтернеті створює в нас відчуття постійної присутності іншого в за­галь­но­му для нас просторі.

Ра­зом з тим ми ніколи не знаємо, чи є він там са­ме в да­ний мо­мент, чи читає те, що ми пи­ше­мо, чи співпереживає нам по-справ­жньо­му. Виникає ри­зик за­до­воль­ня­ти­ся не ду­же «за­лу­че­ни­ми» відносинами, в той час як для друж­би необхідна тілесність. Бу­ва­ють ситуації, ко­ли од­них слів не­до­статньо, ко­ли во­ни не замінять по­гля­ду, обіймів, фізичної присутності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах