Вчитися у виші в Європі ― найдешевші та найдорожчі варіанти

17 вересня 2012 9
Майже у третині країн Євросоюзу частково або повністю відмовилися від плати за навчання в університетах. Багато країн із безкоштовною вищою освітою пропонують всебічну підтримку студентів у формі грантів та позик.

Найбільше за навчання повинні платити молоді британці. Серед найдоступніших ―  вузи країн Скандинавії та Півдня Європи.

Про це йдеться у новому звіті Єврокомісії.

Так, студенти Сполученого королівства сплачують за один академічний рік до 9 тисяч фунтів ― це близько 11,5 тисяч євро. У Північній Ірландії останнім часом плата зросла до 3,5 тисяч фунтів.

Загалом експерти в галузі освіти дослідили ситуацію у 29 країнах Європи: у низці країн Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії, Хорватії та Туреччині. Звіт містить інформацію за 2011/12 навчальний рік, зокрема про виші різної форми власності: громадські та ті з приватних, які підконтрольні міністерствам освіти. Для дослідження взялиінформацію про студентів першого та другого циклів ― бакалаврату та магістеріуму.

Майже у третині країн Євросоюзу частково або повністю відмовилися від плати за навчання в університетах. До таких країн належать Швеція та Фінляндія, Данія та Норвегія, Австрія, Греція, Кіпр. Однак уникнути плати там не зможуть ті студенти, які прибули з-поза меж ЄС.

У більшості федеративних земель Німеччини навчання для студентів ― безкоштовне. Плата за навчання передбачена лише у Баварії та Нижній Саксонії. Там студенти повинні віддавати максимум 1 тисячу євро за академічний рік. Водночас студенти мають можливість отримувати різноманітні гранти на освіту. Наприклад, за державною програмою підтримки (BAföG) надається стипендія на суму від 10 до 670 євро на місяць протягом усього року. Сума залежить від доходу, сімейного стану та житлових умов та стосується насамперед студентів з фінансово незахищених сімей. Можлива й так звана «підтримка на основі досягнень», яка теж має форму гранту. Такі виплати можуть становити від 150 до 750 євро на місяць.

Багато країн із безкоштовною вищою освітою пропонують всебічну підтримку студентів у формі грантів та позик. Однак відсоток тих, хто отримує гранти, загалом різниться. Наприклад, в Данії, Уельсі та на Мальті гранти отримують усі студенти. Натомість у більшості країн Євросоюзу такий тип коштів на навчання має меншість – від 1 відсотка у Греції до 40 в Угорщині.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах