Соціолог: українці «проїдають» зарплату

27 серпня 2012 10
Якщо в перші роки незалежності українці орієнтувалися зробити якісь заощадження, то в даний час переважає «життя в кредит». При цьому зросла диференціація доходів, яка зумовила в суспільстві дуже багатих і дуже бідних людей.

Близько 40% українських сімей витрачає більше половини свого сімейного бюджету на харчування.

Про це заявила завідуюча відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

«Українці стали трохи більше витрачати на їжу, хоча істотних змін у загальному не відбулося, при цьому вони витрачають мало коштів на розвиток і культурне проведення часу», - сказала вона.

Якщо в перші роки незалежності українці орієнтувалися зробити якісь заощадження, то в даний час переважає «життя в кредит». При цьому зросла диференціація доходів, яка зумовила в суспільстві дуже багатих і дуже бідних людей.

В Україні в даний час спостерігається ситуація, коли платники страхових внесків в країні вже менше, ніж пенсіонерів. «При цьому в кожній другій родині є хоча б один пільговик, більше половини населення України є учасниками державних соціальних програм, при чому це без урахування пенсій», ― зазначила вона.

10% найбідніших українців від системи державних пільг мають лише 2%, а 10% найбагатших ― 22%.

За її словами, в Україні налічується лише близько 5% людей, яких можна класифікувати як середній клас у відповідності з європейськими критеріями.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Проведення інструктажів з питань охорони праці»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 callback

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах