До Дня незалежності України у Києві відкриють експозицію Музею шістдесятництва

10 серпня 2012 12
Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Філія Музею історії міста Києва ― Музей шістдесятництва ― представить киянам свою експозицію вже до Дня незалежності України.

Музей працюватиме за адресою вул. Олеся Гончара, 33-А. Першими відвідувачами музею стануть члени Громадської гуманітарної ради м. Києва на чолі з головою КМДА Олександром Поповим.

Як повідомили у Головному управлінні культури, експозицію створено на основі колекції, зібраної членами громадської організації «Музей шістдесятництва», яка на сьогодні налічує понад 20 тисяч різноманітних експонатів. Серед них і надзвичайно цікаві талановиті твори самобутніх художників, зразки самвидаву, рукописи та друковані видання, численні документи та унікальні фотографії, особисті речі шістдесятників, які відображають це непересічне явище в українській культурі другої половини ХХ ст.

Серед шістдесятників були як студенти, так і представники старшого покоління, переважно технічної та творчої інтелігенції – письменники, художники, мистецтвознавці, медики, науковці: Іван та Надія Світличні, Євген Сверстюк, Іван Драч, Алла Горська, Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Михайлина Коцюбинська, Дмитро Павличко, Людмила Семикіна, Галина Севрук, Богдан і Михайло Горині, Опанас Заливаха, В’ячеслав Чорновіл та багато інших.

Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Наприкінці 1980-х – початку 1990-х років шістдесятники взяли активну участь у здобутті Україною незалежності та розбудові молодої держави.

Усвідомлюючи важливість збереження історичної пам’яті, українська правозахисниця, літературознавець та журналістка Надія Світлична висунула ідею створення Музею шістдесятництва. Після багатьох років праці ця ідея нарешті втілилась у життя.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Медіаактивний навчальний заклад від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилася перша книжка для передплатників:

«Медіаактивний навчальний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету»

Читати книгу

РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Розгляд звернень громадян»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах