Спите менше 8-ми годин? Програє працездатність!

2 серпня 2012 8
Учені доводять: мозок будь-якої людини для нормальної роботи потребує 8-годинного відпочинку. Однак є люди, яким вистачає 6 годин сну, щоб добре себе почувати. Кому в такому випадку довіряти: суб’єктивним відчуттям або словам ученим?

Спати треба не менше 8 годин, відтак зі здоров’ям і працездатністю не буде проблем.

За словами вчених, мозок будь-якої людини для нормальної роботи потребує 8-годинного відпочинку. Однак є люди, яким вистачає 6 годин сну, щоб добре себе почувати. Кому в такому випадку довіряти: суб’єктивним відчуттям або словам ученим, які запевняють, що через недосипання до норми виникають проблеми з працездатністю?

Виявляється, що навіть якщо ви почуваєте себе бадьорим і виспалися після 6-годинного сну, головний мозок все одно обробляє інформацію повільніше, ніж аби ви дозволили йому відпочити 8 годин. За словами фахівців з лікарні Брігама, внутрішній голос в даному випадку слухати не треба, так як він вводить в оману. Насправді, як би ви добре себе не почували, недолік сну позначається на працездатності.

Вчені організували експеримент, в якому взяли участь 12 осіб. Протягом місяця дослідники спостерігали, як на стані добровольців позначається зміна режиму неспання і сну. У перший тиждень всім учасникам дозволяли добре висипатися: всі вони спали по 10-12 годин. В останні три тижні їм давали спати не більше 6-сти і при цьому подовжували добовий цикл до 28 годин.

Для оцінки стану учасників експерименту вчені використовували комп’ютерний тест, в якому необхідно було максимально швидко замінити певні візуальні об’єкти. Дослідники помітили, що після зменшення тривалості сну реакція добровольців сповільнилася, незважаючи на те, що деякі з них почувалися відпочившими. Причому зсув періоду неспання на нічний час через подовження доби ще більше уповільнював реакцію.

Дослідники звертають увагу на те, що точність виконання поставленого завдання залишалася на колишньому рівні: випробовувані виконували завдання акуратно, але з кожним днем усе повільніше. Свого максимуму гальмування досягло на третьому тижні з моменту старту ігор з часом.

Таким чином, через нестачу сну швидкість обробки даних мозком знижується, і звикнути до цього неможливо, принаймні, за місяць.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах