Професія батьків може вплинути на здоров’я дітей

20 липня 2012 4
Майже третина професій виявилася статистично не пов’язана з будь-якими вродженими вадами розвитку у дітей. У цю групу професій увійшли медпрацівники, архітектори, дизайнери, рибалки та військовослужбовці.

Деякі професії батьків можуть впливати на появу вроджених вад розвитку у дітей.

До такого висновку прийшли вчені у своєму дослідженні.

Його провела міжнародна група фахівців із США та Нідерландів під керівництвом Ендрю Олшена (Andrew Olshan) з американського Університету Північної Кароліни.

Дослідники вивчили дані про 14 тисяч американців, які народилися у період з 1997 по 2004 рік. Окрім того,  було проведене телефонне опитування серед матерів новонароджених. Вчені цікавилися, де працювали батьки цих дітей ще до їх зачаття.

Виявилося, що майже десять тисяч дітей народилися з різними вадами розвитку. Всього було зареєстровано 60 видів вроджених вад. Більше чотирьох тисяч дітей з’явилися на світ здоровими. Батьків розділили на 63 групи за сферами їхньої діяльності з урахуванням можливого впливу шкідливих виробничих факторів.

З’ясувалося, що майже третина професій виявилася статистично не пов’язана з будь-якими вродженими вадами розвитку у дітей. У цю групу професій увійшли медпрацівники, архітектори, дизайнери, рибалки, водії автомобільного та залізничного транспорту, військовослужбовці, каменотеси, склодуви, пожежники, а також чоловіки, зайняті на металургійному виробництві.

Підвищений ризик вродженої катаракти, глаукоми та інших вад розвитку органів зору виявився характерним для дітей фотографів і працівників фотостудій. У ландшафтних дизайнерів і садівників частіше народжувалися діти з порушеннями розвитку кишечника. Для художників виявився підвищений ризик народження дитини з вадами очей, вух, травного тракту, кінцівок та серця.

Крім того, підвищений ризик розвитку вроджених вад був зафіксований у нащадків перукарів, косметологів, працівників пилорам, друкарень, нафтогазової, хімічної та харчової галузей, а також математиків, фізиків та офісних співробітників.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах