Вчені знають, як розрізняти альтруїстів

13 липня 2012 8
Для щедрих людей характерний більший об’єм сірої речовини скронево-тім’яного з’єднання мозку. Активність цієї ділянки обумовлена тим, що людині доводиться долати свою егоїстичну природу, коли вона хоче безкорисливо допомогти кому-небудь.

Альтруїзм пов’язаний із розмірами скронево-тім’яного з’єднання мозку людини.

Так вчені зі Швейцарії пояснили альтруїстичну і егоїстичну поведінку з обсягом однієї з ділянок кори головного мозку. Дослідження провела група фахівців Цюріхського університету під керівництвом Ернста Фера (Ernst Fehr).

Фер і його колеги запропонували добровольцям зіграти у гру, у процесі якої кожному учаснику дослідження треба було розподіляти грошові суми між собою і анонімним партнером. При цьому вчені оцінили об’єм сірої речовини в скронево-тім’яному стику кори добровольців, а також активність цієї ділянки кори в процесі прийняття рішення про розподіл коштів.

Оцінивши отримані дані, вчені прийшли до висновку: для більш щедрих учасників характерний більший обсяг сірої речовини скронево-тім’яного з’єднання.

Дослідники також з’ясували, що активність цієї ділянки підвищувалася відповідно із складністю прийнятого рішення. Зокрема, коли добровольці досягали порога тієї суми, яку вони були готові безоплатно передати партнеру.

Підвищення активності кори скронево-тім’яного з’єднання обумовлено тим, що людині доводиться долати свою егоїстичну природу, коли вона хоче безкорисливо допомогти кому-небудь.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах