Павло Хобзей розповів про зміни, яких зазнає загальна середня освіта

11 листопада 2015 28
«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8», — повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8» ,— повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей під час брифінгу, що відбувся 10 листопада у Кабінеті Міністрів України.

Такі зміни передбачено законопроектами  «Про освіту» та  «Про загальну середню освіту», над якими зараз працюють фахівці МОН України.

Пыд час брифінгу П. Хобзей також розповів про впровадження 12-річної школи, у якій 4 роки навчання триватиме початкова школа, 5 років — базова і 3 роки — старша.

За його словами, саме до старшої школи додається один рік навчання — дванадцятий. Раніше, якщо порівняти одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової школи.

Зараз старшу школу планують відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи.

«Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», — зазначив П. Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні —  у сільській місцевості.

Після завершення реформи децентралізації старша  школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна — громадам.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах