Чому дитина сором’язлива?

9 липня 2012 13
Боязкість стає перешкодою, коли не насмілюєшся зробити те, що, за власними відчуттями, здатний зробити. Психологи наголошують: над поданням своїх страхів легше працювати в 7, ніж в 30 років.

Сором’язливість зароджується в ранньому дитинстві, тому фахівці радять батькам якомога раніше звернути на цю особливість і почати діяти.

Боязкість стає перешкодою в ситуації, коли не насмілюєшся зробити те, що, за власними відчуттями, здатний зробити. Наприклад, дитина легко грає з друзями у себе вдома, а з однокласниками в школі не може.

Боязкі діти не можуть почати діяти, оскільки переконані, що з ними нецікаво. Але опинившись у групі серед таких же боязких дітей, розуміють, що вони не виняток. Адже на їхніх очах інші зазнають ті ж емоції.

Психологи рекомендують вдаватися до рольових ігор. Вони дозволяють дітям вийти з нерухомості, в якій їх тримає страх. За три місяці ― якщо мова йде саме про боязкість, а не про депресивний стан ― вони стають більш впевненими в собі.

Ось приклад рольової гри, використовуваної психологом з Франції Луї Віра в групах допомоги боязким дітям. Діти працюють у парі. Дитина описує ситуацію, в якій боязкість не дозволяє їй діяти. Наприклад, почувши похвалу, малюк відчуває таку незручність, що не може вимовити ні слова.

Друга дитина грає роль людини, яка хвалить, а перша у відповідь повинна знайти способи емоційно відреагувати: дати зрозуміти, що їй неприємні такі слова, пожартувати у відповідь, висловити свою злість.

Розігрування таких сцен дозволяє дітям пережити почуття, які виникають у важкій для них ситуації, вчить виражати їх словами й жестами.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах