Як виховати патріотів?

21 червня 2016 184
Нині всі говорять про патріотизм, про впровадження відповідних концепцій у освітній процес, оновлення змісту програм та стратегій їх втілення. Та чи дають нам ці стратегії гарантію того, що в дітей врешті розвинуться необхідні почуття? Чи не ризикуємо отримати натомість таку собі «фабрику патріотів», які насправді люблять Батьківщину показово, задля «пташечки», при цьому залишаючись абсолютно байдужими в душі до своєї країни?

Над цими питаннями розмірковують автори числа журналу «Музичний керівник» № 06/2016.

Патріотизм є чеснотою, яку не успадковують генетично, а формують і плекають. Передусім — у родині, зміцнюючи самоідентифікацію та відчуття етнічної приналежності дитини, передаючи їй сімейні цінності й традиції. А тому найактуальнішим у дитячому віці є саме «локальний патріотизм», любов до батьків, рідної домівки, вулиці, «малої землі» та всього, що з нею пов’язане. Такий підхід, до речі, найбільше культивується в освітніх закладах країн Західної Європи.

Може й нам варто на ньому зосередитися? «Ура-читання» віршів про неосяжну неньку Україну або спів пафосних пісень навряд чи допоможуть дитині відчути живий зв’язок зі своїми національними коренями. З погляду прищеплення патріотизму для неї значно корисніше посадити зернятко в землю або вивчити і заспівати друзям бабусину колискову, якої немає в жодній нотній збірці, придумати казку про місцевий ліс чи пагорб, розробити дизайн паркану свого ігрового майданчика. Варіантів багато. Головне, щоб були вони «душевними», сповненими людської теплоти. Бо те, що йде від серця, назавжди залишає в ньому слід.

У цьому числі журналу ми спробували відбити цей принцип у запропонованих матеріалах. А тому підготували для вас методичний інструментарій та практичні поради, як зацікавити дошкільників культурно-мистецькими надбаннями своєї землі. Зокрема:

  • українськими народними музичними інструментами, які можуть постати перед дітьми в казкових образах;
  • азартною інтелектуальною грою на знання національних звичаїв із батьками «Тріо бандуристів»;
  • традиційним святом Маковія крізь призму авторського бачення;
  • ляльковою виставою про порятунок України її маленьким сином тощо.

Бо найліпша стратегія патріотичного виховання, серед інших, містить можливість бути почутим, реалізованим, успішним у своїй країні. Відчувати потребу в тому, що твої, нехай маленькі, дії приносять користь людям навколо, роблять життя друзів та батьків більш сонячним.

А оскільки музика й творчість у цьому — чи не найліпші помічники, пропонуємо й надалі залишатися разом з улюбленим журналом — на високій ноті!Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах