В Україні розпочинається пляжний сезон: що необхідно знати

11 червня 2015 10
Для безпечного відпочинку необхідно обирати ті пляжі, які мають відповідний паспорт — висновок Державної санітарно-епідеміологічної служби України. В Україні всього лише 30 таких.

Минулого тижня в МОЗ України пройшла прес-конференція на тему «Пляжний сезон: можливі ризики для здоров’я». Перед слухачами з доповідями виступили головний позаштатний дерматовенеролог Департаменту охорони здоров’я м. Києва Олександр ЛІТУС, начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань ДСЕС України Олексій ДАНИЛЕНКО та головний позаштатний фахівець МОЗ України зі спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга ГОЛУБОВСЬКА.

Олексій ДАНИЛЕНКО наголосив, що для безпечного відпочинку необхідно обирати ті пляжі, які мають відповідний паспорт — висновок Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Документ підтверджує відповідність зони відпочинку всім санітарним нормам:

  • якість води;
  • вільний доступ до питної води;
  • оснащеність сміттєвими баками;
  • наявність вбиралень;
  • наявність пункту швидкої допомоги тощо.

Станом на 2 червня 2015 року всього по Україні функціонують 30 пляжів, які мають дозволи на відкриття. З них — 19 на морському узбережжі та 11 — на річковому.  У Києві з 11 пляжів 10 мають санітарні паспорти й офіційно відкриті, інші водоймища непридатні для купання.

Ольга ГОЛУБОВСЬКА звернула увагу на водоймища зі стоячою та малопротічною водою, де вологість, забрудненість та висока температура призводять до розвитку небезпечної для людини бактеріологічної флори: лептоспіри, кишкової палички, дизентерії тощо.

«Вакцинація, постійна гігієна рук та чиста вода — це те, що не застрахує, але може зробити ваш відпочинок набагато спокійнішим», — зауважила спеціаліст.

Про небезпечний  вплив сонця на людину розповів Олександр ЛІТУС: «Негативна дія ультрафіолету доведена. Він призводить не лише до онкологічних новоутворень, різноманітних захворювань шкіри, а й внутрішніх органів. Важливо пам’ятати, що ультрафіолетове опромінення діє не лише на відкритому сонці, а й в затінку. Особливо обережними з перебуванням на сонці мають бути люди з хронічними захворюваннями».

Прості правила, що допоможуть уберегти здоров’я від негативного впливу сонця, за його словами, є:

  • захист шкіри від прямого сонячного опромінення;
  • засмагати лише до 10:00 та після 17:00;
  • догляд за шкірою згідно з  рекомендаціями лікарів-дерматологів.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах