ВНЗ України: інформативність і відкритість

21 травня 2015 13
Аналітичний центр CEDOS сформував рейтинг прозорості університетів в Україні.

Проблема комунікації українських університетів з абітурієнтами і студентами є на сьогодні чи не однією з найважливіших перешкод на шляху усвідомленого вибору якісної освіти абітурієнтів, студентів, викладачів.

Аналітичний центр CEDOS  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» провів моніторинг університетських веб-сайтів і склав рейтинг прозорості університетів.

 Організатори мають на меті показати рівень відкритості ВНЗ та заохотити їх до більш прозорої інформаційної політики.

«Ми укладаємо його з метою віднайти найкращі практики серед українських університетів, аби решта ВНЗ могли їх перейняти», — зазначено на сайті авторів рейтингу.

Дослідники перевіряли наявність або ж відсутність певної інформації на сайтах ВНЗ, а також рівень задоволення/незадоволення запиту на публічну інформацію.

Моніторинг охопив усіх національні ВНЗ, окрім тих, які опинились на окупованих територіях, а також ВНЗ силових структур. Загалом у рейтингу представлено 96 національних ВНЗ.

Лідером у рейтингу прозорості університетів в Україні є Національний університет «Львівська політехніка». На другому місці опинився Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, далі — Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя та інші.

Останні місця у рейтингу за індексом прозорості посіли: Київський національний унiверситет культури i мистецтв, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Національний університет «Одеська юридична академія».

Увесь список, а також критерії, за якими здійснювався аналіз, можна проглянути на сайті аналітичного центр CEDOS.  Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах