Краса навкруги

20 березня 2015 50
Зустрічайте третє число журналу «Методична скарбничка вихователя», що містить навчально-методичні матеріали на тему «Краса навкруги».

Тему весни ми недаремно розглядаємо в найдивовижнішу пору пробудження природи — на початку весни. Коли, як не тепер, спостерігаючи, як усе навколо оживає і змінюється, можна переконуватися в тому, що наш — дивовижно красивий?!

У статті «Світ сповнений краси! Дозвольте увійти?» визначено основні змістові напрями теми та охарактеризовано особливості ознайомлення дошкільників із кожним із них.

До теми «Краса навкруги» подано комплекс матеріалів для педагогів, як-от: ідея, лексичне поле, очікувані результати опрацювання теми, її змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти, тематика інтегрованих занять на два тижні та плани-конспекти інтегрованих занять. А на картках картотеки описано відповідні дидактичні матеріали для роботи з дошкільниками.

Кольорові сторінки цього числа містять асоціативні карти «Бажання та мрії» і «Весна-красна», майстер-класи — «Весняні композиції із квітів крокусу: дизайн-діяльність» та «Писанкова Україна», а також ілюстрацію до казки Бориса Заходера «Сіра Зіронька».

Аби навчати дошкільників бачити красу у всіх її проявах, пропонуємо розробки двох літературних проектів. У статті «Як розгледіти красу душі: літературний проект «Сіра Зіронька» подано методичні рекомендації щодо опрацювання з дошкільниками казки Бориса Заходера «Сіра Зіронька», а також змістове наповнення літературного проекту за цим твором у вигляді інтелектуальної карти та дидактичні матеріали на картках картотеки.

У межах літературного проекту «Краса — поруч» слід допомогти дошкільниками осмислити красу природи та красу людини засобами художнього слова. У однойменній статті визначено літературні твори, що лежать в основі проекту, подано план-схему його змістового наповнення на тиждень, планування освітньої роботи та деякі дидактичні матеріали.

Під час проживання теми важливо акцентувати увагу на почуттях, що наповнюють ті чи ті види дитячої діяльності, та на ставленні дітей до всього красивого. Тож у статті «Краса — це дзеркало, у якому ти бачиш сам себе, або Формування у дошкільників ціннісного ставлення до прекрасного» описано механізм естетичного та соціально-духовного розвитку дитини, зокрема описано методи формування ціннісних орієнтацій.

Докладніше про все це — у березневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я» від журналу «Практика управління закладом освіти»

Електронна книжка «Присвоєння кваліфікаційних категорій: від А до Я»

для передплатників е-журналу «Практика управління закладом освіти»

Читати книгу

Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах