Чи можна під час канікул навчання учнів за індивідуальною формою оплачувати погодинно

1123

Запитання

Учитель, якому за тарифікацією встановлено години індивідуального навчання, продовжує навчати учнів і під час канікул, хоча й за менш щільним графіком. Чи можна в такому разі оплачувати його працю погодинно?

Відповідь

Пунктом 1 розділу IV Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8, визначено, що оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, у тому числі з використанням технологій дистанційної форми навчання, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів у сфері освіти.

Питання оплати праці педагогічних працівників, зокрема й за індивідуального навчання, врегульовані Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).

Розмір заробітної плати працівників закладів освіти обчислюють відповідно до пункту 68 Інструкції № 102, тобто шляхом множення ставки заробітної плати на фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Обсяг педагогічного навантаження на тиждень визначають при тарифікації до початку навчального року. Згідно з тим самим пунктом 68 Інструкції № 102 заробітна плата, встановлена при тарифікації, виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Отже, оплата за години індивідуальної роботи провадиться за тарифікацією. Інакше ж переведення на погодинну оплату праці під час канікул слід вважати зміною істотних умов праці, про що необхідно повідомляти працівникові мінімум за два місяці відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України.

Тому вчителеві, якому під час тарифікації встановлено години індивідуального навчання, працю під час канікул оплачують, застосовуючи пункт 71 Інструкції № 102. Так, оплата праці педагогічних працівників за час роботи в період канікул провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


РозсилкаОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Проведення інструктажів з питань охорони праці»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 callback


  • Ми в соцмережах