Чи можна студента вищого навчального закладу прийняти на посаду вихователя

1443

Запитання

Чи можна прийняти на посаду вихователя дошкільного навчального закладу студента четвертого курсу педагогічного коледжу?

Відповідь

Педагогічний працівник дошкільного навчального закладу — це особа з високими моральними якостями, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

У пункті 34 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 уточнено, що на посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу призначається особа:

  • яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста
  • стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Тобто на посаду вихователя дошкільного закладу може бути призначена особа, яка має, як мінімум, базову вищу педагогічну освіту не нижче освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.


Слід ураховувати, що закінчення трьох повних курсів вишу прирівнюється до освіти в обсязі учительського інституту. На це вказано у примітці до розділу II Переліку навчальних закладів, закінчення яких дає право на встановлення ставок заробітної плати і посадових окладів вчителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам залежно від освіти, наведеному в додатку 4 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

А згідно з пунктом 65 цієї Інструкції педагогічним працівникам, які мають освіту в обсязі учительського інституту, ставки заробітної плати встановлюються у розмірах, передбачених для працівників, які мають середню спеціальну освіту.

Отож, за певних умов, що склалися у конкретному закладі, особу, яка навчається на 4-му курсі коледжу, можна прийняти на посаду вихователя.

Ставку заробітної плати встановлюють як особі, яка має освіту в обсязі учительського інституту та прирівняних до нього навчальних закладів, — тобто у розмірі, передбаченому для працівників, які мають середню спеціальну освіту.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

Медіаактивний навчальний заклад від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилася перша книжка для передплатників:

«Медіаактивний навчальний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету»

Читати книгу

Розсилка



ОНЛАЙН-ТЕСТ!

Онлайн-тест від журналу «Практика управління закладом освіти»

В е-журналі «Практика управління закладом освіти» з’явилися інтерактивні тести.

Перевірте свої знання з теми «Розгляд звернень громадян»

Спробувати

© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин галузі
нормативних документів,



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль