Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Як поновити на роботі працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису

  • 11 листопада 2014
  • 111

Працiвника, звiльненого за пунктом 1 статтi 40 КЗпП, поновлено на роботi рiшенням суду. Органiзацiя видала наказ про скасування наказу про звiльнення та поновила працiвника на попереднiй посадi. Чи зобов’язаний поновлений працiвник повернути кошти, виплаченi при звiльненнi (компенсацiю за невикористанi вiдпустки, вихiдну допомогу)? До дати поновлення на роботi працiвник перебував на облiку в центрi зайнятостi, як безробiтний, та отримував допомогу по безробiттю. Чи повинен вiн повернути кошти, виплаченi в центрi зайнятостi, адже органiзацiя зобов’язана виплатити середнiй заробiток за час вимушеного прогулу?

Вiдповiдно до (КЗпП) у разi звiльнення без законної пiдстави або незаконного переведення на iншу роботу працiвник повинен бути поновлений на попереднiй роботi органом, який розглядає трудовий спiр.

Увага!

Трудовi спори про поновлення на роботi (незалежно вiд пiдстав припинення трудового договору) розглядаються безпосередньо в районних, районних у мiстi, мiських чи мiськрайонних судах ( ).

При винесеннi рiшення про поновлення на роботi орган, який розглядає трудовий спiр, одночасно приймає рiшення про виплату працiвниковi середнього заробiтку за час вимушеного прогулу або рiзницi в заробiтку за час виконання оплачуваної нижче роботи, але не бiльш як за один рiк. Якщо заява про поновлення на роботi розглядається бiльше одного року не з вини працiвника, орган, який розглядає трудовий спiр, виносить рiшення про виплату середнього заробiтку за весь час вимушеного прогулу (ч. 2 ст. 235 КЗпП).

Вiдповiдно до при присудженнi оплати за час вимушеного прогулу зараховується заробiток за мiсцем нової роботи (одержана допомога по тимчасовiй непрацездатностi, вихiдна допомога, середнiй заробiток на перiод працевлаштування, допомога по безробiттю), який працiвник мав у цей час.

Якщо пiд час розгляду судом справи про поновлення на роботi, позивач перебував на облiку в Центрi зайнятостi як безробiтний та отримував допомогу по безробiттю, то у разi поновлення на роботi за рiшенням суду, що набрало законної сили, припиняється:

реєстрацiя безробiтного в територiальному органi центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi зайнятостi населення та трудової мiграцiї ( );

виплата допомоги по безробiттю ( ).

Отже, при поновленнi працiвника на роботi за рiшенням суду, виплата допомоги по безробiттю припиняється, однак кошти, виплаченi ранiше не повертаються, оскiльки вони повиннi були бути врахованi при присудженнi оплати вимушеного прогулу у зв’язку з незаконним звiльненням. Аналогiчна норма застосовується i до вихiдної допомоги, виплаченої працiвнику згiдно зi .

Також законодавством не передбачено повернення компенсацiї невикористаних вiдпустки, виплаченої в день звiльнення. Цiєї ж думки дотримується Мiнпрацi в .

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти