Атестація педагогічного працівника, який переривав роботу на педагогічній посаді

2038
МАЛИШЕВА Ольга
головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України
У 1991 році педагогічний працівник з повною вищою освітою атестувався на посаді вчителя початкових класів, за рішенням атестаційної комісії йому присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». У 1996 році — на посаді учителя праці підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», а у 2000 році — на посаді вчителя фізики. У листопаді 2001 року педагогічний працівник звільнився з роботи, а у вересні 2010 року його прийнято на посаду вихователя групи продовженого дня та встановлено тарифний розряд, якому відповідає кваліфікаційна категорія «спеціаліст». У цьому навчальному закладі педагогічного працівника атестують на відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії». Чи має він право на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»?

Відповідно до пункту 3.22 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Типове положення), за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Дія цієї норми застосовується лише до працівників, яких прийнято на посади педагогічних працівників після набрання чинності Типовим положенням, тобто після 30 грудня 2010 року.

Визначити розмір оплати праці під час прийому педагогічного працівника на роботу має власник або уповноважений ним орган.

Однак з огляду на те що працівник має великий стаж педагогічної роботи і раніше йому вже присвоювали кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», атестаційна комісія може прийняти рішення про присвоєння такому працівникові кваліфікаційної категорії, не дотримуючись послідовності у їх присвоєнні, застосовуючи норму, встановлену пунктом 3.22 Типового положення.

Головними критеріями для присвоєння кваліфікаційної категорії є відповідність педагогічного працівника вимогам, встановленим пунктами 4.3-4.6 Типового положення.



Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Свято наближається…

Привітайте колег із новим 2017/2018 навчальним роком!

• перейдіть до розділу «1 Вересня»

• скачайте вітальні листівки безплатно

Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль