Чи впливає квартальна премія на визначення базового місяця?

100
ПІДЛУЖНА Ніна
заступник директора департаменту стратегічного планування — начальник відділу Міністерства соціальної політики України
У випадку виплати більшого розміру премії тільки в окремому місяці або кварталі за виконання конкретного завдання, тобто разового характеру виплати, вона не має вливати на зміну базового місяця при проведенні індексації

У бюджетній установі перевіряють фінансово-господарську діяльність за 2010–2013 роки. У 2010 році працівнику двічі була виплачена квартальна премія: один раз у сумі окладу, другий — 10% від окладу. Перевіряльники стверджують, що виплата премії впливає на визначення базового місяця. Чи так це, якщо у червні 2010 року працівнику нараховано: оклад 1123 грн., надбавку за вислугу років (10%) 112,30 грн., надбавку за високі досягнення у праці (10%) 123,53 грн. та премію за І квартал 112,30 грн.; у липні 2010 року працівнику нараховано: оклад 1123 грн., надбавку за вислугу років (20%) 224,60 грн., надбавку за високі досягнення у праці (10%) 134,76 грн. та премію за ІІ квартал 1123 грн.? У липні 2010 року потенційна сума індексації — 183,82 грн.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. Це, зокрема, оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Пунктом 5 Порядку № 1078 передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянином за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Тож якщо премія не має разового характеру виплати, вона є об’єктом індексації і має впливати на визначення базового місяця при проведенні індексації. Отже, місяць, в якому збільшується відсоток премії порівняно з попереднім періодом, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

У випадку виплати більшого розміру премії тільки в окремому місяці або кварталі за виконання конкретного завдання, тобто разового характеру виплати, вона не має вливати на зміну базового місяця при проведенні індексації.

У конкретному випадку, наведеному запитанні, у липні 2010 року відбулося зростання надбавки за вислугу років (з 10 до 20%) та надбавки за високі досягнення у праці (зі 123,53 грн. до 134,76 грн.), але сума підвищення загального грошового доходу (без премії) 123,53 грн. [(1123 грн. + 224,60 грн. + 134,76 грн.) – (1123 грн. + 112,30 грн. + 123,53 грн.)] не перевищила суму індексації, яку мали виплатити у місяці підвищення, — 183,82 грн.

Отже, базовий місяць не змінюється.        



Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Свято наближається…

Привітайте колег із новим 2017/2018 навчальним роком!

• перейдіть до розділу «1 Вересня»

• скачайте вітальні листівки безплатно

Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль