Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Класифiкацiя споруд цивiльного захисту та їх призначення

 • 24 липня 2013
 • 30

Згiдно з частиною 15 статтi 20 Кодексу цивiльного захисту України вiд 02.10.2012 № 5403-VI (КЦЗ) суб’єкти господарювання зобов’язанi забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо створення, зберiгання, утримання, використання та реконструкцiї захисних споруд цивiльного захисту

Захиснi споруди цивiльного захисту — iнженернi споруди, призначенi для укриття i тимчасового захисту людей, технiки та майна вiд небезпеки, що може виникнути або виникла внаслiдок у мирний час, а також вiд дiї засобiв ураження в особливий перiод (п. 2 Порядку використання захисних споруд цивiльного захисту (цивiльної оборони) для господарських, культурних та побутових потреб, затвердженого постановою КМУ вiд 25.03.2009 № 253).

Укладаєте колективний договір: що треба знати

Антоніна КлименкоНачальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Колективні договори укладаються в установах, організаціях, які мають статус юридичної особи. Законом передбачено, що колективний договір укладають на основі як чинного законодавства, так і прийнятих сторонами зобов’язань.

Захиснi споруди є основним засобом колективного захисту населення, їх подiляють на:

 • сховища;
 • протирадiацiйнi укриття;
 • споруди подвiйного призначення та найпростiшi укриття;
 • швидкоспоруджуванi захиснi споруди.

Сховище

Сховище — герметична споруда для захисту людей, в якiй протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних чинникiв, що виникають внаслiдок надзвичайної ситуацiї, воєнних (бойових) дiй та терористичних актiв.

Вiдповiдно до укриттю у сховищах пiдлягають:

 • працiвники найбiльшої працюючої змiни суб’єктiв господарювання, вiднесених до вiдповiдних категорiй цивiльного захисту та розташованих у зонах можливих значних руйнувань населених пунктiв, якi продовжують свою дiяльнiсть в особливий перiод;
 • персонал атомних електростанцiй, iнших ядерних установок i працiвники суб’єктiв господарювання, якi забезпечують функцiонування таких станцiй (установок);
 • працiвники найбiльшої працюючої змiни суб’єктiв господарювання, вiднесених до категорiї особливої важливостi цивiльного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктiв, а також працiвники чергового персоналу суб’єктiв господарювання, якi забезпечують життєдiяльнiсть мiст, вiднесених до вiдповiдних груп цивiльного захисту;
 • хворi, медичний та обслуговуючий персонал закладiв охорони здоров’я, якi не пiдлягають евакуацiї або не можуть бути евакуйованi у безпечне мiсце.

Протирадiацiйне укриття

Протирадiацiйне укриття — негерметична споруда для захисту людей, в якiй створено умови, що виключають вплив на них iонiзуючого опромiнення у разi радiоактивного забруднення мiсцевостi.

Вiдповiдно до укриттю у протирадiацiйних укриттях пiдлягають:

 • працiвники суб’єктiв господарювання, вiднесених до першої та другої категорiй цивiльного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктiв, якi продовжують свою дiяльнiсть у воєнний час;
 • працiвники суб’єктiв господарювання, розташованих у зонах можливих руйнувань, небезпечного i значного радiоактивного забруднення навколо атомних електростанцiй;
 • населення мiст, не вiднесених до груп цивiльного захисту, та iнших населених пунктiв, а також населення, евакуйоване з мiст, вiднесених до груп цивiльного захисту i зон можливих значних руйнувань;
 • хворi, медичний та обслуговуючий персонал закладiв охорони здоров’я, розташованих за межами зон можливих значних руйнувань мiст, вiднесених до груп цивiльного захисту, i суб’єктiв господарювання, вiднесених до категорiй цивiльного захисту, а також закладiв охорони здоров’я, якi продовжують свою дiяльнiсть у воєнний час.

Споруда подвiйного призначення та найпростiше укриття

Споруда подвiйного призначення — це наземна або пiдземна споруда, що може бути використана за основним функцiональним призначенням i для захисту населення.

Найпростiше укриття — це фортифiкацiйна споруда, цокольне або пiдвальне примiщення, що знижує комбiноване ураження людей.

Споруди подвiйного призначення та найпростiшi укриття використовують для захисту людей вiд небезпечних наслiдкiв надзвичайних ситуацiй, а також вiд дiї засобiв ураження в особливий перiод.

Швидкоспоруджувана захисна споруда

Швидкоспоруджувана захисна споруда — захисна споруда, яку зводять iз спецiальних конструкцiй за короткий час для захисту людей вiд дiї засобiв ураження в особливий перiод.

У швидкоспоруджуваних захисних спорудах, найпростiших укриттях та спорудах подвiйного призначення пiдлягає укриттю населення мiст, вiднесених до груп цивiльного захисту, яке не пiдлягає евакуацiї у безпечне мiсце, а також iнших населених пунктiв.

Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
 • допомагатиму розв’язати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти