Питання оплати праці, які необхідно погоджувати із профспілковим комітетом

13 березня 2014
183
Середній бал: 5 із 5
експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

Які питання щодо оплати праці керівник навчального закладу повинен погоджувати із профспілковим комітетом?

Згідно з пунктом 3 статті 247 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII виборний орган первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації разом з власником або уповноваженим ним органом вирішує питання оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат.

Умови оплати праці працівників навчальних закладів визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). Відповідно до норм Інструкції № 102 із профспілковим комітетом керівник навчального закладу обов’язково має погоджувати:

  • тарифікаційні списки (п. 4)
  • перелік працівників із числа адміністративно-господарського, обслуговуючого та навчально-допоміжного персоналу, які мають право на підвищення посадових окладів, та розміри цих підвищень (п. 31)
  • перелік робіт, на яких встановлюються доплати за несприятливі умови праці і розміри доплат за видами робіт (п. 33)
  • доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт, а також за виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників (п. 52)
  • положення про преміювання працівників (п. 53)
  • розміри матеріальної допомоги працівникам (п. 53)
  • розподілення навчального навантаження між педагогічними працівниками (п. 63)
  • виконання працівниками надурочної роботи (п. 64)

Також керівник навчального закладу повинен погоджувати із профспілковим комітетом питання щодо встановлення працівникам надбавок за почесні звання України, СРСР, союзних респуб­лік СРСР «народний» та «заслужений».

Лише погодивши ці питання із профспілковим комітетом, керівник навчального закладу правомочний видавати відповідні розпорядження.      

logo