Оплата праці особи, яка переривала роботу на педагогічній посаді

42
У 2008 році вчитель, який мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель», звільнився з посади. Із 1 вересня 2012 року він відновив роботу на педагогічній посаді. За цей період курси підвищення кваліфікації не проходив і не атестувався. Як здійснювати оплату праці такого працівника?

Питання, пов’язані з оплатою праці педагогічних працівників, регламентовано Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Пунктом 4 Інструкції № 102 визначено, що посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.

Тобто питання визначення розміру оплати праці належать до компетенції керівника навчального закладу (керівника органу управління освітою). При цьому головним критерієм, за яким визначають посадовий оклад працівнику, є рівень його освіти, кваліфікація, практичний досвід роботи.

Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Типове положення), передбачає можливість збереження кваліфікаційної категорії та педагогічного звання за педагогічним працівником, який переривав роботу на педагогічній посаді.

Зокрема, пунктом 3.22 Типового положення визначено, що за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Слід враховувати, що необхідною умовою для застосування норми, встановленої пунктом 3.22 Типового положення, має бути наявність у працівника відповідної педагогічної освіти. Окрім того, кваліфікаційна категорія та педагогічне звання можуть бути збережені лише у разі, якщо на час звільнення з посади вони не були втрачені, тобто з часу останньої атестації не пройшло більше п’яти років.

З огляду на те що вчитель на час звільнення мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель», у разі відновлення роботи за фахом за ним протягом двох років зберігають кваліфікаційну категорію та педагогічне звання.

За таких підстав для збереження й надалі кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший учитель» у цьому році вчителеві необхідно пройти курси підвищення кваліфікації та атестуватися.



Підписка на статті

Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Свято наближається…

Привітайте колег із новим 2017/2018 навчальним роком!

• перейдіть до розділу «1 Вересня»

• скачайте вітальні листівки безплатно

Даруймо одне одному святковий настрій — і буде нам щастя!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль