Початок масштабного електронного документообігу в освіті?

27 квітня 2017
950
Середній бал: 5 із 5

Електронну систему документообігу планують запустити у Міністерстві освіти і науки України з 1 липня. Так передбачено Меморандумом про співробітництво між Американською Радою з міжнародної освіти та Міністерство освіти і науки України

Від електронного документообігу у відомстві очікують:

  • підвищення рівня відкритості та прозорості
  • зниження фінансових і матеріальних витрат.

«Міністерство освіти перебуває на вістрі передової наукової думки. Тому у нас не було іншого вибору як стати першими, як стати піонерами, як стати лідерами в процесі провадження системи електронного документообігу у сфері освіти», — повідомив Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України.

Навіщо система електронного документообігу

Е-система сприятиме постійному діалогу МОН з іншими центральними органами виконавчої влади.

Аби збільшити ефективність та прозорість освіти загалом, USAID спрямовуватиме фінансову допомогу на:

  • реформування комунікацій у самому Міністерстві
  • взаємодію між закладами освіти та Міністерством.

Е-рішення, пропоновані у межах проекту, потенційно можуть бути розповсюджені у загальнонаціональному масштабі. Це потужне підґрунтя для впровадження е-врядування у сфері освіти.

«Проект розпочав свою діяльність в особливо важливий час для України, тому що українці вимагають реальних реформ у всіх секторах економіки та суспільного життя, у тому числі у сфері освіти. Наша мета — сприяти вдосконаленню системи освіти шляхом впровадження сучасних практик управління і технологій, що забезпечить українцям кращий доступ до високоякісної освіти», — зауважив Томас Уайт, директор Офісу з питань демократії та врядування USAID в Україні, Білорусі та Молдові.

Хто розробив систему і як її реалізовуватимуть

Для впровадження в Міністерстві освіти і науки України Адміністрація Президента України безкоштовно надає свою систему е-документообігу для адаптації та апробування.

Технічну платформу для реалізації проекту запропонувала компанія Майкрософт Україна.

Перехід на електронний документообіг у Міністерство освіти і науки України відбуватиметься поетапно.

Система не працюватиме сама собою

Нею має управляти керівник, від якого залежить хоча б те, чи підписуватимуть документи.

«Якщо керівництво ігнорує систему, то нею користуватимуться лише на нижньому організаційному рівні» — наголосив Роман Бородін, директор Департаменту інформаційних технологій АПУ.

Ярема Бачинський, директор Американських Рад з міжнародної освіти, наголосив на важливості впровадження інноваційних управлінських практик у державному секторі: «Управління системою освіти в Україні стає і ставатиме все прозоріше, ефективніше і, головне, зрозуміліше для кінцевих користувачів, учасників системи — як дітей у школах, батьків, так і управлінців освітою на місцевому й регіональному рівнях».

Нині триває тендерний відбір компаній для постачання та встановлення е-системи у МОН України.

Згодом мають запустити пілотну експлуатацію е-системи фінансової звітності вищих навчальних закладів.

Із прес-релізу «Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління»

logo