Індексація зарплати учителів у березні

10 березня 2016
576
Середній бал: 5 із 5

Із січня змінився поріг для проведення індексації грошових доходів населення. Чи вплинуло це на індексацію заробітної плати працівників навчального закладу в березні?

Правила проведення індексації заробітної плати працівників бюджетних установ кардинально змінилися з грудня 2015 року.

Одразу зазначимо, що у грудні 2015 року відбулися дві знакові події:

  • Уряд виключно для грудня запровадив давно обіцяний особливий порядок проведення індексації зарплати, прийнявши постанову від 09.12.2015 № 1013 (далі — Постанова № 1013), яка в усіченому варіанті має назву «Про…особливості проведення індексації…»
  • Уряд виключно для бюджетних установ установив єдине правило: «для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) починається з січня 2016 року» (абз. 2 п. 3 Постанови № 1013) для усіх без винятку працівників

Отже, нововведення, внесені Постановою № 1013 до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), бюджетні установи повною мірою застосовують із січня 2016 року.

Водночас із 1 січня 2016 року частина перша статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі — Закон № 1282), у редакції Закону України від 24.12.2015 № 911-VIII, установлює новий, підвищений, поріг для проведення індексації — 103% (раніше — 101%). Відповідні зміни внесені до абзацу другого пункту 11 Порядку № 1078 постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 № 77.

Новий поріг індексації — 103% — слід застосовувати починаючи з ІСЦ за січень 2016 року. Оскільки ІСЦ за січень 2016 року оприлюднено в лютому, то під час проведення індексації зарплати його застосовуватимуть у березні 2016 року.

Індекс інфляції у січні 2016 року (100,9%) не перевищив порогу індексації (103%), відповідно, право на індексацію зарплати у працівників бюджетних установ у березні 2016 року не настало.

Право на індексацію зарплати настане, коли ІСЦ наростаючим підсумком перевищить поріг індексації (103%).

logo